GO UP
Image Alt

Rafting Hakkında

RAFTİNG TARİHÇESİ

1900’lü yılların başında Amerika’da, akarsularda yük taşıma işleri, Raft adı verilen botlarla yapılırdı. Raft, her türlü akarsuda hareket edebilecek, sağlam malzemeyle yapılmış bir bot olarak akarsu yük taşımacılığında tercih ediliyor.
Rafting sporu da, yine Amerika’da, 1973 yılında bir Amerikalı’nın yük taşınan raftları izlerken yanındaki arkadaşına “Hey dostum! Senin neyin var ha! Bu çok eğlenceli bir spor olabilir” demesiyle başlıyor. Birkaç “rafting” denemesinden sonra kuralları belirlenen bu spora rağbet hâlâ artış göstermekte…

RAFTİNG NASIL YAPILIR?

Rafting kuralları gayet basit: yelekleri ve kaskı giyip kendini güvene aldığın botta, elinde kürekle kendini öylece akıntıya bırakıyorsun!

Kuralları daha teknik bir biçimde anlatacak olursak;

1- Botta bulunan çocuklar ve yaşlılar dışındaki herkes kürek çekmek zorundadır. 
2- Birinci kuralı iyice kavramış olmanız eğlencenizin boyutu açısından çok önemlidir.

Bu iki önemli kuralı aklımıza iyice kazıdıktan sonra serüvenimiz başlar. Sabit bir kürek yeri yoktur ve kürekçiler botun kenarlarına oturarak kürek çekerler. Rehber botun arkasında durur ve diğer kürekçileri komutlarla yönlendirerek botu idare eder. Rafting deneyimli rehberlerin idaresinde yapıldığında son derece kolay ve güvenli bir doğa sporudur. Debisi yüksek bir nehri botla geçmek için çok çok uzun süren bir eğitim almamız gerekiyorken, , deneyimli rehberler yönetiminde, 30 dakikalık brifing sonrasında bu çok eğlenceli deneyimi yaşayabiliyoruz.

7’den 70’e herkesin kolayca yapabileceği rafting sporuyla, deneyimli rehberlerimizle güven içinde eğlenebilirsiniz. Adrenalin Rafting’te şimdiye kadar hiçbir kaza yaşanmamış olması bizim tedbir almayacağımız manasına gelmiyor elbette. Tüm katılımcılar aktivite öncesi Koç Alianze Sigorta tarafından sigortalanıyor.

RAFTİNG KURALLARI NELERDİR?

Rafting sporu Amerika’da, 1973 yılında bir Amerikalı’nın yük taşınan raftları izlerken yanındaki arkadaşına “Hey dostum! Senin neyin var ha! Bu çok eğlenceli bir spor olabilir” demesiyle başlıyor. Birkaç “rafting” denemesinden sonra kuralları belirlenen bu spora rağbet hâlâ artış göstermekte… Kuralları ise gayet basit: yelekleri ve kaskı giyip kendini güvene aldığın botta, elinde kürekle kendini akıntıya bırakıyorsun!
Kuralları daha teknik bir biçimde anlatacak olursak;

1- Botta bulunan çocuklar ve yaşlılar dışındaki herkes kürek çekmek zorundadır.
2- Birinci kuralı iyice kavramış olmanız eğlencenizin boyutu açısından çok önemlidir.

Bu iki önemli kuralı aklımıza iyice kazıdıktan sonra serüvenimiz başlar. Sabit bir kürek yeri yoktur ve kürekçiler botun kenarlarına oturarak kürek çekerler. Rehber botun arkasında durur ve diğer kürekçileri komutlarla yönlendirerek botu idare eder. Rafting deneyimli rehberlerin idaresinde yapıldığında son derece kolay ve güvenli bir doğa sporudur. Debisi yüksek bir nehri botla geçmek için çok çok uzun süren bir eğitim almamız gerekiyorken, deneyimli rehberler yönetiminde, 30 dakikalık brifing sonrasında bu çok eğlenceli deneyimi yaşayabiliyoruz.

RAFTİNG PARKURUMUZ

Rafting Parkurumuz 12 Km’den oluşmaktadır. 16 adet çağlayandan(rapid/şarlak) geçilmektedir. Aktivite boyunca 1 yada 2 mola veriyoruz. Bu molalarda yüzme, animasyon ve yüksekten suya atlama gibi aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Rafting parkurumuzu aşağıdaki haritadan görebilirsiniz.

RAFTİNG PROGRAMIMIZ

Rafting Parkuru:
12 Km’den oluşuyor. 16 adet çağlayandan geçiyoruz. Aktivite boyunca 1 ya da 2 mola veriyoruz. Bu molalarda yüzme, animasyon ve yüksekten suya atlama gibi aktivitelerde bulunabiliyorsunuz.
Öğle Yemeği:
Öğlen yemeğini aktivite sonunda, Adrenalin Rafting’in otantik restoranında yiyoruz. Standart menümüz içerisinde açık büfe olarak sunduğumuz, ızgara tavuk, makarna, pilav, meyve ve salata mevcut. İsteğinize bağlı olarak yöresel tarzda nefis alabalık ızgara da yapabiliyoruz.
Fotoğraf ve Video:
Profesyonel ekipmanlarımızla fotoğraf ve video çekimlerinizi yapıyoruz. Etkinlik sonunda video görüntülerini montajlayarak isteyen tüm katılımcılarımıza DVD formatında teslim ediyoruz. Ayrıca fotoğraf kayıtlarınızı da satın alabiliyorsunuz.
Transfer Alanımız:
Havalimanı ve Mahmutlar/Alanya/Antalya’dan, Kemer/Antalya’ya kadar olan bölgedir.
Transferli Tur Programı:
07:00-10:00 Transfer
10:00-10:30 Eğitim
10:30-11:00 Parkur Başına Çıkış
11:00-14:00 Rafting
14:30 Öğlen Yemeği
16:00-18:00 Dönüş Transferi
Bu program, kalabalık gruplar için örnek olarak belirlendi. Kendi ulaşım imkanlarınız ile geldiğinizde de, istenilen saatlerde, hizmetimizden yararlanabiliyorsunuz.

Birkaç küçük bilgilendirme daha kaldı. Şunlar ki:
* Fiyata dahil olmayan ekstralar: Kutu içecekler, hediyelik eşya, fotoğraf ve video, rafting için özel su ayakkabısı, neopren elbise. 
* Getirilmesi gerekenler: Mayo, şort, güneş kremi, havlu ve aktivite sonunda değiştirmek üzere kıyafet. Hepsi bu kadar! 
* Aktivitelerimiz sertifikalı, tur rehberleri eşliğinde yapılıyor.  İngilizce de bilen rafting rehberlerimizle güvenli, eğlenceli ve unutamayacağınız bir gün geçirmeye hazırlanın!

YANIMDA NE GETİRMELİYİM?

Aktiviteye gelirken yanınızda;
– Mayo,
– Şort,
– Güneş Kremi,
– Havlu,
 – ve aktivite sonunda değiştirmek üzere kıyafet,
getirmeniz gerekmektedir.

 

client 1 client 2 client 3 client 4 client 5

Call Now ButtonRezervasyon
× Whatsapp